שמן זית לשמירה והצערת עור הפנים

שמן זית הוא אחד המוצרים האפקטיביים ביותר הן במטבח והן בארון הטיפוח שלכם. איך נעשה בו שימוש? מה הופך אותו לכל כך מועיל לעור הפנים? וכיצד בעזרתו תוכלו לשמור על מראה עור פנים צעיר ורענן?
המודעות אל קיומם של כימיקליים במוצרי הטיפוח, היא זו אשר גורמת ליותר ויותר אנשים בכלל ונשים בפרט לחפש אחר פתרונות טיפוח יותר טבעיים. לכן אין זה מפתיע שחומרי גלם טבעיים הפכו להיות מבוקשים יותר ובכללם גם שמן הזית. למעשה אין מדובר במרכיב חדש ומפתיע, כבר משחר ההיסטוריה ידוע כי לשמן הזית ישנן סגולות רבות. הוא שימש בימי קדם לסיכת הגוף והשיער, נהגו לנקות בעזרתו את כלי המשכן והוא אף שימש למשיחת גדולי המלכים. לכן כאשר אומרים כי שמן זית מעולה גם לשמירה והצערת עור הפנים, אנו לא מתווכחים.

שמן הזית: עשיר בנוגד חמצון רב עוצמה

על וויטמין E שמעתם? אם חקרתם מעט על שמן זית ומה הופך אותו לכל כך יעיל, סביר להניח שהתשובה לכך היא כן. ואם לא, אנו נשמח להלאות אתכם בפרטים. שמן הזית עשיר בוויטמין E, אשר תפקידו המרכזי הוא להגן על הגוף מפני רדיקליים חופשיים. במידה ולא ידעתם, אותם הרדיקליים המסתובבים באופן חופשי בגוף, הנם האחראים הישירים לתהליכי ההזדקנות. כאן וויטמין E נכנס לתמונה ותפקידו כנוגד חמצון הוא לווסת את ריכוזי הרדיקלים החופשיים ובכך למנוע מהם לפגוע בגוף בדרכים כאלו ואחרות, או במילים אחרות: למנוע תהליכי התבלות והזדקנות של התאים השונים.

קצת היסטוריה

ישנם המון סיפורים, אזכורים ואף ממצאים ארכיאולוגיים אשר מעידים על כך שסגולותיו של שמן הזית לעור היו ידועות כבר מימי קדם. הרומאים נהגו להשתמש בו לרחצה וחיטוי ותרבויות קדומות עשו בו שימוש לעיצוב ושיפור מראה השיער ולשמירה על לחות העור, אם דרך התזונה או אם על ידי טבילה באמבט ובו שמן זית. את סגולותיו של שמן הזית גילתה גם תעשיית הקוסמטיקה וכבר שנים שהוא אינו משמש כתרופת סבתא בלבד, ניתן למצוא את שמן הזית במגוון גדול של מוצרים החל בסבונים וקרמים ועד למשחות ושלל מוצרי טיפוח אשר מבוססים על שמן זית מזנים שונים.

הצערת עור הפנים – עשה זאת בעצמך

אחד היתרונות של שמן הזית שהוא אפקטיבי גם בתכשירים אותם כל אחד יכול להכין, כאשר כל שצריך הוא בקבוק שמן זית מעולה. כך אין צורך לרכוש מוצרי טיפוח בעשרות או מאות שקלים, היות וניתן ליהנות משלל מתכונים טבעיים אשר יעשו פלאים לעור לאורך זמן. למשל אפשר לעשות שימוש בשמן זית כפילינג לפנים, להשתמש בסבון שמן זית לניקוי העור, להכין ממנו תכשיר המיועד להזנה, לטפטף שמן זית לאמבט או אף לשתות כל בוקר שתי כפות של שמן זית נקי ולראות את ההשפעה. כמובן שמומלץ לחפש מתכונים של אנשי מקצוע המומחים לתחום או לחלופין לשאול את סבתא וללמוד מניסיונה.
לשמן הזית ישנן סגולות רבות ובעזרתו ניתן לשמור על העור ואף להצעיר אותו. כל שיש לעשות הוא להצטייד בבקבוק של שמן זית איכותי ולהכין תכשירי קוסמטיקה פשוטים וטבעיים אשר יחוללו פלאים לעור הפנים שלכם!


 

חזרה לדף הביתהאתר נבנה ע"י
שמיים קידום אתרים
תפריט דף הבית טלפון