טיפול בפצעי בגרות: כך תגרמו להם להיעלם

פצעי בגרות הם מכת מדינה והם מתחילים להופיע על עורם של רבים כבר מגיל 13 עד סוף גיל ההתבגרות שמתרחש בסביבות גיל 18, כאשר פצעים מסוג זה יכולים לתקוף גם מבוגרים עד גילאים מבוגרים במיוחד. אבל כיצד אפשר לגרום לפצעי בגרות להעלם? וכיצד אפשר לטפל בהם בצורה טבעית? כמה טיפים והסברים בהמשך.

טיפול בפצעי בגרות חייב להתחיל בראשית מההבנה של מקורם של פצעי הבגרות. פצעים אלה הידועים גם בשמם: אקנה, חטטת ועוד, מתחילים להופיע על עור הפנים והגוף, בעיקר בגיל ההתבגרות והם תוצאה של הורמונים בגוף המייצרים תגובה פיזית שמולידה עמה פצעים.

פצעי בגרות, שנוצרים עקב ההורמונים מתייצבים עם הזמן נרגעים ונעלמים, אך במידה ומנסים להפטר מהם על ידי לחיצה בצורה לא מקצועית – הם עלולים להותיר צלקות.

אז למה זה קורה לנו?

כפי שהזכרנו, פצעים מסוג זה הם בעצם תגובה לקויה של העור לתהליך ההתבגרות ולהיווצרותם של הורמונים בגוף. עם זאת טיפול לקוי בפצעים שהנגיעה הלא מקצועית בהם רק גורמת להיווצרות של פצעים נוספות ולשלל דלקות עור, אורח חיים לא סטרילי, ואכילה מאכלים מסוימים – עלולים להגביר ולהחריף את התופעה.

אז כיצד מטפלים בבעיה?

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להפטר מפצעי בגרות:

לא נוגעים

בראשית חשוב לא לגעת בפצעי הבגרות ולפנות לטיפול רפואי או קוסמטי על מנת להעלים את הפצעונים בדרכים נכונות. כיום באמצעות תכשירים רפואיים מודרניים , אפשר לטפל בפצעונים בטיפול נקודתי או לבצע טיפול פנים כולל להרגעת העור. חשוב לקבל טיפול מרופא או טיפול על ידי קוסמטיקאית מוסמכת כדי לנסות להרגיע את העור ולהפטר מהפצעונים.

אוכלים נכון יותר

כדי להיפטר מפצעי הבגרות חשוב לאכול נכון יותר. הפחיתו באכילה של מוצרים שומניים, מטוגנים, וכאלה שיש בהם סוכר מעובד. הרבו בשתיית מים, באכילת פירות וירקות תוך שמירה על תזונה נכונה וייעוץ עם תזונאית. בנו לכם תפריט שכולל ארוחות מסודרות, הורדת הסוכרים, הפחתה במאכלים מטוגנים או בעלי שומן רווי.  נסו להפטר מאכילת מוצרי חלב ולעבור לתזונה שמכילה סויה, אגוזים ואומגה 3.

טיפול טבעי

טפלו בפצעונים גם בדרכים טבעיות. שימוש בצמחי מרפא, מסכות פנים שמסייעות לייבש את הפצעונים המבוססות על לימון, ושימוש במסכות  שמן זית: יסייעו להרגיע את העור ולהבריא אותו מהדלקות. כיום באמצעות טיפולים אלטרנטיביים ניתן ליהנות ממגוון מרחקות טבעיות כמו גם מצמחי מרפא שפועלים על מנת להרגיע דלקות.

שמירה על ניקיון

הקפידו לשמור על ניקיון הסביבה שלכם ועל ניקיון גופכם. טיפול בפצעי בגרות הוא כזה שכולל מקלחות שכוללות שטיפת פנים עם סבון פנים, ניקיון העור על בסיס יום יומי, החלפת מצעים פעם בשבוע וציפית בכל יום, שימוש במגבות נקיות ושימוש בסבונים רפואיים מיוחדים לעור הפנים.

העדר שימוש באיפור

אם אתם סובלים מפצעי בגרות, נסו עד כמה שפחות להשתמש בתכשירי איפור. תכשירים כאלה מזינים את הפצע בעיקר בשל היותם לא סטריליים תוך שמברשות איפור שלא מנוקות על בסיס יום יומי: עלולות להעביר חיידקים אל העור ובכך לעודד צמיחת פצעים על גבי העור.

איסוף השיער

אם יש לכם שיער ארוך חשוב לנסות לאסוף בימי הקיץ את השיער. שיער ארוך שנופל על הגב והשיער עלול לגרום להזעת יתר במקום ומשם לפתח פצעי בגרות.

נטילת ויטמינים

כדי להיפטר מפצעי בגרות חשוב ליטול ויטמינים כמו אבץ וויטמין A ו E . ויטמינים מסוג זה ידועים ככאלה שמחדשים את רקמות העור, ומאפשרים לו רכות וגמישות.

עשו את כל אלה, ותוכלו לרפא את העור ולהפטר אחת ולתמיד מהפצעונים המעיקים.

נגישות
גלילה לראש העמוד