עשי ואל תעשי: המדריך המלא לבדיקת היריון ביתית

בדיקת היריון ביתית

יש נשים שרק מחכות שהמחזור יאחר ויש נשים שכל יום שהמחזור מאחר, כך הן יותר נכנסות לחרדה. העובדה שלא ניתן לדעת בכול רגע נתון קורה בגוף בקלות מוציאה משליטה, ועל כן רצוי להבין מה כן ניתן לעשות כדי לדעת אמת אחת הפשוטה – האם היריון הוא חלק מהמשוואה. אז כן זה מלחיץ וכן קשה לחכות, אך כיוון שאינך עוברת את הסיטואציה לבד, את מוזמנת ללמוד מניסיונן של נשים נוספות.

כל שניתן ורצוי לעשות

אם חושבים (מקווים/חוששים) שיש מצב להריון, הכי נכון לחכות כמספר ימים בודדים לאחר שהמחזור מאחר ופשוט לבצע בדיקת הריון. בזמן שאת מחכה למחזור, יהיה זה נכון לרכוש בדיקת הריון ביתית שתעניק תשובה די וודאית. לרשותך סקירות לערכות מומלצות באתר mylist, בדיקות שרבות ממליצות עליהן והן מאוד נוחות לשימוש. רמת האמינות של כל מה שמופיע ברשימה נחשבת גבוהה, אך אם בכול זאת את מתלבטת ומבקשת לקבל החלטה מושכלת, מוזמנת להיעזר בסקירת המוצר לפני ביצוע הרכישה. רשימת חסרונות ויתרונות מופיעה באופן ברור מתחת לכל אופציה, כך ששתי דקות וגם את מומחית בנושא.

המלצות חשובות

לאחר שרוכשים ערכה (עדיף שתכיל לפחות שתי בדיקות למקרה שתרצי לערוך וידוי כעבור יומיים שלושה), יש לקרוא היטב את ההוראות, כך שתימנע תשובה לא נכונה. במקביל, רצוי להתחיל להבין כיצד מגיבים בכל תרחיש. מה עושים אם התשובה חיובית ומה עושים אם התשובה שלילית. הרעיון הוא להתחיל להתמודד עם האופציה הלא רצויה, ולהבין מהו השלב הבא. עוד נמליץ לדבר על כך – לחלוק ולפרוק. ניתן לדבר עם חברה טובה, עם בן הזוג ואף להיכנס למגוון פורומים שפזורים ברחבי הרשת – מאוד מסייע לקבל פרופורציות וטיפים יעילים.

מה אין לעשות?

אומנם בדיקת הריון נחשבת מאוד אמינה, אך היא עשויה להוביל לתוצאות שאינן נכונות, במיוחד אם לא מקפידים על ההוראות. מכאן שאין להשתמש בערכה טרם הגיע התאריך של קבלת המחזור (וחשוב להכיר את אורך הזמן של המחזור כדי לדעת מתי הוא אמור להגיע ומתי יש לדאוג). אין לקרוא את הבדיקה כמה דקות יותר מאוחר ממה שמצוין בדף ההוראות. אין להניח את המקלון בשתן פחות זמן ממה שמצוין. בזמן שמחכים לתוצאה אין להניח את המקלון על משטח שאינו ישר, ואין לקפוץ למסקנות אם התוצאה אינה ברורה. יש להבין שלעיתים הסימן מופיע בגוון מאוד בהיר, פשוט כי הרמה של הורמון ההריון עדיין נמוכה. במקרה שכזה יש לקחת אפשרות של הריון, אך מוטב לחזור על הבדיקה כעבור כמה ימים.

מקרים יוצאים מהכלל

לבסוף נציין שיש לקחת בחשבון מקרים יוצאים מהכלל. כך למשל אם נמצאים בתהליך של טיפולי פוריות ובדיקת ההיריון מצביעה על הריון, יש לקחת זאת בערבון מוגבל, פשוט כי ייתכן שתרופות משרות ביוץ מובילות לתוצאה מוטעית. מה עוד רצוי לדעת? שהריון יכול להיות נפלא אך גם יכול להגיע לא בזמן. מכאן שתמיד יש לקחת בחשבון את כל האפשרויות, ותמיד מומלץ למצוא דמות שניתן להסתמך עליה, להתלבט מולה, לשמוח איתה, לכאוב איתה – לדבר איתה! בכול אופן ערכה לבדיקת היריון ביתית חשוב שתהיה בבית, כך שיתאפשר להבין בהקדם הניתן באיזה מצב נמצאים.

 

**כל הנאמר באתר הוא לא המלצה רפואית או חוות דעת רפואית מכל סוג שהוא, לקבלת ייעוץ מקצועי יש לפנות לרופא נשים או לרופא מומחה בתחום אחר הרלוונטי למקרה.

נגישות
גלילה לראש העמוד