לפי ההלכה: 4 סגולות לבריאות טובה

כיצד משיגים בריאות טובה? כיצד מקדמים החלמה מהירה? אנשים רבים נאלצים להתמודד עם השאלות האלה ולמצוא פתרונות מעשיים וגם רוחניים. כיצד עושים זאת לפי ההלכה? לפניכם 4 סגולות לבריאות טובה שכדאי לכם להכיר

 

ללמוד, לדעת וליישם

ידע הוא דבר חשוב ושימושי מבחינות רבות מאוד. מהחול ועד הקודש, מהיום יומי ועד יוצא הדופן והמיוחד. בענייני בריאות גם כן יש חשיבות מכרעת לידע שימושי, אמין וטוב. בחנויות רבות, ובהן חנות אוצר הספרים, אפשר להשיג מגוון ספרי קודש, כגון ספרי תהילים, ספרי קבלה וספרים מסוגים נוספים שירחיבו את האופקים של כל קורא וקוראת. בספרים אלה יש גם התעסקות בסגולות שונות ולבריאות האדם. אם משלבים את השניים, הרי שאנו מדברים על סגולות לבריאות טובה ולהחלמה מהירה במקרים של חולי. לפניכם 4 סגולות בולטות אשר יש האומרים שיסייעו לכם להשיג בריאות ולזרז החלמה:

 

מתן צדקה

מה מציל ממוות? יש האומרים שצדקה תציל ממוות. ומה באשר למחלה? מתברר שמתן צדקה עבור חולה נחשבת גם היא סגולה טובה להחלמתו המהירה. יש מי שתוהה אם צריך לפרסם את מתן הצדקה, שהרי אם זו צדקה שכולם שומעים עליה, האם זו צדקה או שיווק עצמי? אם זו צדקה שנותנים בחוסר רצון, האם יש לה ערך? נותן הצדקה מודה ושמח על שיש לו מה לתת, למי לתת ואת הרצון לתת. אפשר לקרוא עוד על מתן צדקה במגוון ספרי יהדות רלוונטיים.

 

קריאת פרקי תהילים

קריאת פרקי תהילים עשויה להיות מקור לתועלת רוחנית רבה. לשם בריאות טובה והחלמה מהירה, אפשר לקרוא בספר תהילים מפרקים לפי אותיות שם החולה. אפשרות נוספת היא לקרוא מפרק קי"ט בתהילים, לפי אותיות שם החולה. פרק זה בספר תהילים מסודר באופן מיוחד: הוא מתחיל ב-8 פסוקים אשר מתחילים באות א', לאחריהם עוד 8 אשר מתחילים באות ב' וכן הלאה. כמו כן, אפשר לארגן קבוצת מתפללים בת 10 איש (מניין) אשר תקרא ביחד תהילים לרפואת החולה ולהחלמתו המהירה.

 

שינוי שם

שינוי שם הוא סוג סגולה מיוחד. קריאת תהילים או מתן צדקה עושים גם ללא קשר לנושא הבריאות הנפשית או הפיזית, אך שינוי שם הוא עניין חריג ונדיר שנעשה באופן חד פעמי בדרך כלל. שינוי שם ביהדות מקושר באופן מיוחד למצב של מחלה והחלמה ממנה. בספר הזוהר וגם תלמוד בבלי מסכת ראש השנה מדובר על התועלת הפוטנציאלית הרבה של שינוי שם לאדם הנמצא בשעת צרה. בתנ"ך יש כמה דוגמאות לשינוי שם, כולל שינוי שם בעקבות ציווי אלוהי לעשות זאת. במקרים אלו גם אפשר לראות שינוי של המזל לאחר שינוי השם. הדוגמה אולי הבולטת ביותר לכך היא של שינוי השם אברם לאברהם, שהפך לאחד האבות החשובים של העם היהודי.

 

חזרה בתשובה

חזרה בתשובה היא נושא מיוחד. בין שהיא מעבירה אדם מחילוניות לאמונה או חזרה בתשובה לגבי היבט ספציפי שאדם יודע שהוא עושה באופן לא טוב. זו אינה סגולה מהסוג של עשיית מעשה זמני או חד פעמי כמו קריאת פרקי תהילים, אך ברור ומובן שהשפעותיה והשלכותיה רחבות ואפילו דרמטיות, כולל בהיבט של בריאות הגוף. לכן, כדאי אולי להזכיר לסיום דווקא סגולה זו, שהיא כנראה החשובה ביותר.

 

לסיכום

יש לא מעט סגולות ביהדות לרפואה ולהחלמה מהירה. לא נותר לנו אלא לאחל בריאות טובה והחלמה מהירה, בחסד אלוהים. אם אתם מתעניינים בספרי יהדות הרלוונטיים לסגולות לבריאות טובה, תוכלו למצוא אותם בחנות אוצר הספרים הנמצאת בירושלים, ברחוב עם ועולמו 3 (בית הראל). אפשר להגיע אל החנות בשעות הפעילות או להזמין ספרים גם באתר האינטרנט שלה.

נגישות
גלילה לראש העמוד