גם בריאות הנפש חשובה: הכול על טיפול CBT

טיפול CBT נחשב לאחד מהטיפולים הרגשיים הבולטים של השנים האחרונות. למעשה, שיטת טיפול זו מתמקדת ביצירה של שינוי דפוסי חשיבה והתנהגות, כחלק מחשיפה הדרגתית למקור שיוצר חרדה, לחץ ועוד. טיפול זה נועד בעבור כל חתך האוכלוסייה והוא מהווה קדמת דרך משמעותית ביכולת שלכם ליצור שינוי משמעותי באיכות החיים, לא רק בגיל מבוגר אלא גם בגילאים צעירים. אם עדיין לא שמעתם על טכניקת הטיפול הזו, עכשיו זה הזמן.

טיפול CBT – כל מה שצריך לדעת

טיפול CBT הוא טיפול קוגניטיבי-התנהגותי קצר מועד שנועד לסייע למבוגרים כמו גם בני נוער וילדים לשנות את דפוסי ההתנהגות הלא מקדמים, כחלק מהבנה כי באמצעות בדיקת הדרכים שבהן ניתן לשנות אפשר יהיה להוביל ליצירה של מערך התומך לא רק בבריאות הנפשית אלא גם באיכות החיים. פורטל טיפולים ישראל מפרט באריכות אודות ההשפעות של הטיפול הזה בחייהם של מטופלים אשר בוחרים לקום ולבצע שינוי, כחלק מהבנה כי מדובר בטיפול ממוקד המתבצע במסגרת של סדרת מפגשים קצרה – בין 8-12 מפגשים ובהתאם לצורך ניתן גם להוסיף מפגשים שנועדו לחזק את הכלים והידע אותו מקבלים במסגרת טיפול זה.

המודעות לטיפול הזה עלתה בייחוד בשל היותו טיפול קצר מועד, אולם חשוב להבין כי היתרון שלו נובע בין היתר בשל היכולת לסייע לטובת קשת רחבה של מצבים רגשיים הגורמים לפגיעה בתפקוד היומיומי או לתחושה של תקיעות. CBT היא טכניקת טיפול רגשי מהגל השלישי המתמקד לאו דווקא בסיבות לשמן התחיל הטיפול אלא להחליף את דפוסי החשיבה וההתנהגות האוטומטיים המובנים בנו לטובת יצירה של שינוי משמעותי ביכולת להוביל לשינוי משמעותי באיכות החיים.

 

 

למי הטיפול עשוי להתאים?

טיפול זה עשוי להתאים לא רק בעבור מבוגרים אלא גם בעבור בני נוער אשר מתמודדים עם טראומה, חרדות מכל סוג, אובדן של בן או בת משפחה, אגרנות, OCD ועוד.  הסיבה לכך נובעת בעקבות היכולת להתאים את הטיפול לצרכים הנדרשים, כחלק ממענה הניתן על ידי מטפל מוסמך. במסגרת הטיפול נבנית תוכנית טיפול הכוללת בין היתר מפגשים אחד על אחד לצד פעילות אקטיבית מצדכם, כחלק מהבנה כי באמצעות השילוב של הכלים והחשיפה ההדרגתית המתבצעת במסגרת הטיפול לצד פעולות בשטח ניתן יהיה להוביל ליצירה של שינוי, גם בדפוסי החשיבה אבל גם בדפוסי ההתנהגות, כאשר חשוב לזכור כי אף פעם לא מאוחר לקבלת טיפול מהסוג הזה, גם בגילאים צעירים ובוודאי בגילאים מבוגרים.

לא מזניחים את הנפש

החשיבות של איזון גוף ונפש היא בעלת השפעה על איכות החיים שלכם, בייחוד אם אתם סובלים מתופעות ומצוקות רגשיות שפוגמות בתפקוד ואף יוצרות לופ מחשבתי שמוביל לדפוסי התנהגות שאינם מקדמים אתכם גם בחיים הפרטיים אבל גם בעבודה. הקדמה בדמות של טיפול כמו טיפול CBT היא הזדמנות ליצור מערך טיפול בעל השפעות לטווח הרחוק, הן בשל היכולת למקד את הטיפול בסיבה אחת או יותר והן בשל הרצון ליצור מענה שיגיע לידי ביטוי בחיזוק הנפש על ידי קבלת כלים שאותם ניתן ליישם החל מהטיפול הראשון, כחלק משינוי הפועל לטובתכם האישית.

לסיכום

טיפול CBT הוא טיפול מתקדם המבוסס על שינוי של דפוסי החשיבה ובהתאם לכך גם ההתנהגות, כחלק מהבנה כי סכמות חשיבתיות מושפעים גם מגורמים רגשיים אבל גם מגורמים אישיותיים אשר מתקבעים ובכך משפיעים על היכולת ליצור שינוי חיובי בחיים – בכל תחום. על כן, פנייה לקבלת טיפול מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם לקבל ידע וכלים אותם ניתן יהיה לממש בחיי היום יום, כחלק משינוי שיגיע לידי ביטוי בכל תחומי החיים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות
גלילה לראש העמוד