הגיע הזמן שגם אתם תכירו את עמותת אחינועם בראשות איל, משה ורפי אדרעי

עמותת אחינועם היא עמותה חברתית שנוסדה בשנת 2018 ומאז פועלת בכל רחבי הארץ למען צמצום פערים וחיזוק הפריפריה. למעשה, העמותה אותה הקימו האחים לבית משפחת אדרעי איל אדרעי, משה אדרעי וכן רפי אדרעי היא עמותה ללא מטרות רווח שמצליחה ליצור שינוי משמעותי שמגיע לידי ביטוי בתחומים רבים, וכעת הגיע הזמן שגם אתם תכירו את התוכניות הרבות שהופכות את העמותה לבעלת חשיבות עצומה בחברה הישראלית.

שווין הזדמנויות – לא רק סיסמא אלא דרך חיים

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מתוך תחושה של חובה מוסרית וערכית ליצירה של שינוי בחברה הישראלית, ובהתאם לכך קידום הפריפריה. למעשה, במסגרת הפעילות הענפה של העמותה מקדמים המייסדים ביחד עם המתנדבים שורה ארוכה של תוכניות שנועדו להוביל ליצירה של שינוי, כאשר את הפירות ניתן כבר לראות בתגובות המצינות אותם מקבלים בעמותה מצד בוגרי התוכניות כמו גם הרשויות אשר רואות בפעילות של העמותה כחלק בלתי נפרד מהקהילתיות המאפיינת את החברה הישראלית.

תוכנית הדגל של העמותה מתמקדת בקידום היכולת האישית של תלמידים שמתגוררים בפריפריה, כאשר במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה ליווי אישי שמתחיל מגיל 16 ונמשך עד לצבא, אקדמיה ושוק תעסוקה, מתוך מטרה להוביל ליצירה של מימוש אישי שמגיע לידי ביטוי באמצעות בנייה של תוכנית פרטנית המותאמת בדיוק לצרכים הנדרשים של כל בן או בת נוער. תוכנית זו הצליחה לסייע לאלפי תלמידים להתגבר על מחסומים ולהגשים את השאיפות האישיות, כל זאת דרך מענה אישי שמתבצע בהתנדבות מלאה ותוך שימת דגש על יצירה של מינוף לעתיד, בייחוד בשל הליווי אותו מספקת העמותה גם במסגרת האקדמיה, וזאת על ידי תוכנית חלוקת מלגות כלכליות.

 

 

הציבור נחשף לעבודה של עמותת אחינועם בייחוד בזמן תקופת הקורונה, עת קיבלו בעמותה מאות פניות ממשפחות שרצו לקבל סיוע בדמות מחשבים לטובת למידה מרחוק. רפי אדרעי פעל ביחד עם אחיו משה אדרעי וכן איל אדרעי החליטו להרים את הכפפה ולצאת בקמפיין ארצי לגיוס של מחשבים מחודשים או חדשים וחלוקה של המחשבים בעבור משפחות כמו גם תלמידים הזקוקים לכך. במסגרת התוכנית הזו חולקו מעל ל-25,000 מחשבים, כאשר לאור ההצלחה הוחלט בעמותה להמשיך ולקדם את התוכנית  ובהתאם לכך להוביל לניצול של האמצעים הטכנולוגיים לטובת יצירה של חינוך איכותי שמתואם לעידן שלאחר מגפת הקורונה.

דואגים לנוער בסיכון

חלק חשוב בעבודה של העמותה הוא דאגה לבני נוער בסיכון, כאשר במסגרת התוכנית של עמותת אחינועם מקבלים נערים ונערות שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה ליווי אישי שנועד להוביל למימוש עצמי וכן התגברות על חסמים שמשפיעים על היכולת להמשיך את שגרת הלימודים ואף להתקבל לצבא. במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה תמיכה לאלפי תלמידים מכל רחבי הארץ ואף ממשיכה ללוות את הבוגרים בצמתים קריטיים, כל זאת כחלק מפעילות ענפה ומשמעותית המתבצעת מתוך תשוקה אמיתית לעשייה חברתית וחינוכית בעבור דור העתיד של מדינת ישראל.

לסיכום

עמותת אחינועם הוקמה בשנת 2018 ומאז הצליחה ליצור שינוי וקידום של אגנ'דה חברתית ובעלת השפעה אדירה על המרקם החברתי במדינת ישראל. צמצום פערים, קידום נוער בסיכון, יצירת שיתופי פעולה עם גורמי החינוך והרווחה הם רק חלק קטן מעשייה חברתית שמצליחה להישאר מתחת לראדר התקשורתי, אולם בפועל יוצרת בעבור רבים את היכולת לפרוץ קדימה.

נגישות
גלילה לראש העמוד