לעיצוב חדר השינה יש השפעה על איכות השינה – יותר ממה שחשבתם

חדר השינה הוא המקום שצריך לשמש כמקום המפלט לטובת הירגעות ומנוחה. לעיצוב של החדר יש השפעה אדירה על איכות השינה, וזאת בשל אי סדר ואיזון שמקשה מאוד על היכולת להירדם. כיצד תוכלו לשנות את העיצוב באופן קל ופשוט? להלן מדריך בנושא.

יצירת חלל שינה בדיוק כמו בבית מלון: כך תעשו זאת באופן קל ומהיר

כל אחד מאיתנו מכיר את ההרגשה של כניסה לחדר במלון. מעבר להתרשמות מהחדר עצמו, אין ספק כי נקודת המבט המרכזית היא המיטה – שמאפשרת לנו להירגע, לנשום עמוק ולהירדם תוך דקות ספורות. עם זאת, כאשר אנחנו מסתכלים על חדר השינה שלנו, מה אנחנו רואים? בלא מעט חדרי שינה ניתן להבחין בפריטים גדולים שחוסמים את המעברים, בגדים זרוקים ופריטים שאינם משתלבים האחד עם השני. התוצאה? חוסר שביעות רצון שמשפיע באופן ישיר על היכולת להירדם ועל איכות השינה עצמה. החדשות הטובות הן שכיום ניתן להפוך את חדר השינה למקדש שדומה מאוד לחדר במלון, באמצעות מספר צעדים פשוטים. ראשית כל, בבואנו לעצב מחדש את חדר השינה צריך לקחת בחשבון את מידות החדר. במידה ומדובר בחדר קטן, העדיפו לנקוט בקו מינימליסטי ככל האפשר מתוך מטרה ליצור מרחב מאוזן ונעים לשהייה. במידה ומדובר בחדר גדול, ניתן לרכוש בהתאם למידות מדויקות פריטים פונקציונאליים ומעוצבים המשתלבים האחד בשני ואשר יחדיו יוצרים מרחב של רוגע ושקט אך במקביל גם תואם את טעמכם האישי. מאחר וחדר השינה הוא המקום האחרון אליו אנו מגיעים בסוף היום, חשוב ליצור חדר שינה מאוזן מבחינת הצבע אבל גם נעים מבחינת הפריטים, כל זאת מתוך מטרה ליצור בסופו של דבר איכות שינה משופרת המבוססת על אפס הסחות דעת.

לעיצוב חדר השינה יש השפעה על איכות השינה - יותר ממה שחשבתם

רכישת חדר שינה קומפלט – מהפך מידי

שיטה מצוינת לעיצוב מחדש של חדר שינה מבלי לבצע התעסקות מיותרת היא דרך רכישה של סט הכולל מיטה זוגית, קומודה, מראה ושתי דירות. הנושא של רכישת מיטה חדשה הוא חשוב ביותר, מאחר ויש קשר ישיר בין איכות המזרן והמיטה לבין איכות השינה. דרך חברה מקצועית המתמחה בתחום ניתן לבצע רכישה של מיטה נוחה התואמת את מידות החדר ומשתלבת בצורה מושלמת עם קונספט העיצוב הנבחר. ניתן להשיג סטים של חדרי שינה באיכות מעולה ובמחיר נגיש בחנות ביבנה או באתר של האוס דיזיין. מדובר בחנות המתמחה בייעוץ והתאמה של פריטי ריהוט ע"פ דרישה, כאשר ניתן לבצע את הרכישה דרך האתר או באופן פרונטלי במשרדים. אצל החנות תוכלו לקבל ביטוח מלא בעבור הרכישה כמו גם מענה מהיר, מה שהופך את תהליך הרכישה למהיר, יעיל ומותאם אישית. שימו לב כי לא מספיק לבצע רכישה של סט ריהוט חדש אלא הקפידו גם על פריטי טקסטיל איכותיים ויפים שישפרו באופן משמעותי את חווית הכניסה למיטה וההירדמות.

יצירת אווירה במספר צעדים פשוטים

האווירה בחדר היא חשובה ביותר בתהליך העיצוב. על מנת לייצר אווירה רגועה ושקטה, העדיפו לצבוע את החדר בצבעים רגועים כמו צבעי פסטל, מתוך מטרה ליצור חלל מאוזן מבחינת המראה אך גם רגוע כך שלא יהיו הסחות דעת מבחינת צבעים חזקים, אך ישפיעו על מצב הרוח שלנו לחיוב. נוסף על כך, חשוב מאוד לאוורר את החדר ולדאוג לתאורה מגוונת שיכולה לענות על מספר צרכים – גם היבט פרקטי של אור אך גם לטובת יצירה של השפעה על מצב הרוח. קשה מאוד להירדם כאשר החדר מואר במצורה מלאה ולכן העדיפו לפזר בחדר מספר גופי תאורה שיספקו גם תאורה פונקציונאלית אך גם תאורת אווירה שתאפשר לכם לישון בצורה עמוקה, ללא הפרעה.

לסיכום, לעיצוב חדר השינה יש השפעה ישירה על איכות השינה ועל שביעות הרצון כתוצאה משהות בחדר. במספר צעדים פשוטים ניתן לחולל שינוי שישפיע באופן מידי על התחושה ועל איכות השינה, ועל כן מדובר בהזדמנות מעולה לעצב מחדש את החדר ע"פ האישיות שלכם ועם שימת דגש על עקרונות בסיסים של עיצוב הרמוני שמתכתב בצורה מושלמת ובהתאם לכך משדרג את העיצוב הכללי של החדר.

נגישות
גלילה לראש העמוד