איך תפריט טבעוני תורם לבריאות?

תפריט טבעוני הוא בעל ערך בריאותי מהמעלה הראשונה, וזאת בשל היותו עשיר בסידן, ויטמינים ואנרגיה. במאמר זה נסביר איך תפריט טבעוני תורם לבריאות, ומדוע מומלץ לאמץ תפריט כזה אצלכם בבית.

תפריט טבעוני – האם הוא באמת תורם לבריאות?

לא ניתן להתעלם מן העובדה כי בעשור האחרון הגל הטבעוני כבש את מדינת ישראל, וכיום תל אביב ממוקמת בראש עם ריכוז המסעדות הגבוה ביותר בעולם של מסעדנות טבעוניות. התפריט הטבעוני אשר בעבר היה דל למדי כיום מכיל שורה ארוכה של מוצרי יסוד אותם ניתן לשלב בקלות בתפריט, ובכך להפוך לבריאים יותר. לא מדובר רק בסיסמא אלא גם באמירה אשר מגובה בשורה של מחקרים אשר הוכיחו מעל לכל ספק כי לתזונה טבעונית יש סגולות רבות אשר כוללות בין היתר ירידה מבוקרת במשקל, איזון מערכות הגוף, שיפור תפקוד הלב והמוח ואפילו עלייה ביכולת הריכוז, כתוצאה משומן טבעי אשר מקורו בשקדים, אגוזים ופירות וירקות.  בנוסף, תזונה טבעונית מבוססת על הפחתה עד התעלמות מוחלטת ממוצרי חב אשר נמצאו בשורה של מחקרים כמעודדים דלקות ואפילו כאבי בטן, ולכן מדובר בתזונה אשר מבוססת בעיקר על מזונות טריים, בריאים ואיכותיים אשר יאפשרו לכם ולבני המשפחה לקיים אורח חיים בריא ומתון.

תפריט טבעוני – האם הוא באמת תורם לבריאות

חושבים שעם תפריט טבעוני תישארו רעבים? ובכן, יש לכם טעות

בתפריט טבעוני ניתן למצוא לא מעט תחליפים מצוינים אשר יאפשרו לכם לקבל אנרגיה ולספק לגוף את מוצרי הגלם הטובים ביותר, כל זאת בליווי מקצועי אשר נעשה תחת פיקוח. חשוב לזכור כי במידה ואתם מעוניינים לעבור לתפריט טבעוני אשר כאמור מהווה יתרון לאורח חיים בריא יש לבצע זאת באופן מתון, וכן לבצע בדיקות דם תקופתיות אשר במסגרתן תוכלו לקבל אינדיקציה רפואית אודות ההתקדמות של התפריט והתאמה אישית אותה ניתן לבצע באמצעות תזונאי מומחה. רבים סבורים כי במעבר לתזונה טבעונית נשארים רעבים, אולם מדובר בטעות. בתפריט טבעוני ניתן למצוא את כל אבות המזון כמו גם ממתקים אותם ניתן להכין באופן ביתי.

כיצד תבנו תפריט טבעוני בהתאמה אישית?

תפריט טבעוני חייב לכלול ארוחת בוקר, צהריים, ביניים וארוחת ערב. מומלץ לסדר לכם את האוכל בהתאם לסדר היום, ולשלב כמה שיותר ירקות, פירות, דגנים מלאים וכן ממרחים טבעונים כמו חמאת בוטנים טבעית אשר הטעם שלה נהדר והיא מספקת גם תחליף נהדר בעבור ממתקים אשר הם עשירים בשומן רווי. לסיכום, תפריט טבעוני בהתאמה אישית לצרכים שלכם יאפשר לכם לקבל על עצמכם אורח חיים בריא ומאוזן, להפחית במשקל ולספק לגוף מינרלים, ויטמינים וכן שפע של ברזל וסידן אשר לא רק מעניקים אנרגיה אלא גם משפרים את החיוניות, מראה השיער ועור הפנים.

נגישות
גלילה לראש העמוד