שמן קיק וויטמין A : כך תטפלו בנשירת השיער באופן טבעי

שמן קיק

השיער שלנו הוא ללא ספק חלק ממקור הכוח שלנו, כך שלא סתם כל אישה משקיעה במוצרי טיפוח ומנסה לסדרו כיאות, וזאת כי שיער שנראה בריא, חיוני ומסודר יכול לעורר פלאים, ועל כן אין זה מפתיע שנשים וגברים שחווים נשירה ממהרים לחוש חרדה, כך שטוב לדעת שהרבה פעמים נשירה הינה תופעה טבעית, אך אם מרגישים שלא מדובר בעוד נשירה תקופתית ואם מבקשים לנקוט במעשה יעיל, טוב לדעת שקיימים אמצעים בטוחים, יעילים וטבעיים, ופה נדון בנפלאות שמן קיק ובתרומה הגדולה של ויטמין A.

בדיקה ראשונית

סובלים מנשירת שיער? ראשית מוטב לעבור בדיקת דם – לבחון חסרים תזונתיים או בעיה בבלוטת התריס. לאחר שמתקבלת תמונת מצב מלאה, ניתן להתחיל טיפול בנשירת שיער, ופה מראש נציין שאתם עומדים למצוא מגוון שיטות והמלצות, חלקן טבעיות וחלקן יותר קונבנציונאליות, ועל כן לפני שתלכו לאיבוד, נעצור להמליץ על שני פתרונות שנמצאו כמאוד יעילים ואף תוך זמן יחסית קצר: שמן קיק וויטמין .A

שמן קיק

שמן קיק נחשב שמנוני ועל כן נוהגים לדלל אותו, ולו עם שמן שקדים או שמן זית. כיצד שמן קיק עשוי לסייע? ובכן אם תצללו לתוך הנושא, תמצאו מגוון שיטות, כאשר אחת מהן היא לשלב שמן זית ופשוט לעסות את השיער. הבעיה יותר חמורה, ואף מדובר בהתקרחות של ממש? ובכן עבור מקרים קיצוניים מומלץ לערבב את שמן הקיק עם שמן שקדים ואת התערובת לעסות אל תוך הקרקפת. עם התערובת הולכים לישון ורק בבוקר זוכים לחפוף ולהתחיל לזהות תוצאות רצויות.

שמן קיק

ויטמין A

ידוע שוויטמין A מהווה מקור נהדר שמסייע לבריאות השערה, וזאת כי הוא תומך בשורשים. מכאן כאשר מתגלה מחסור בוויטמין  A(אם באמצעות בדיקת דם ואם כי שמים לב שמופיעים קשקשים והשיער נהיה שביר ויבש), הרי שרצוי להרבות באכילת מנגו, בננה, גזר, כבד ואף דלעת – פירות וירקות שמכילים את הוויטמין באופן טבעי. כמו כן, קיימות מגוון שיטות משלימות, כאלו שנעזרות במרכיב הטבעי עבור יצירת מסכה לשיער. כך למשל אחת מהשיטות היא לקחת בננה (פרי שמכיל ויטמינים (A, C, E ופשוט למעוך אותה לכיוון הקרקפת. עתה כאשר השיער מכוסה במחית מכסים את הראש עם מגבת שמעט חוממה (יש שמעדיפים לכסות את הראש עם ניילון נצמד) וכעבור רבע שעה חופפים.

תמיד טוב שיש בבית

כל היופי ששימוש בוויטמיןA  ושמן קיק נחשב טבעי ויעיל, ועל כן אין צורך לחשוש מתופעות לוואי, אין צורך לחשוף את הגוף לכימיקלים ואין צורך להוציא מרשמים, אלא פשוט ניגשים לבית מרקחת טבעי (או לסופר) וסוגרים את הפינה. נוסף לכך יש מי שמעידים ששמן זית מסייע אף הוא נשירת השיער, וזה בהחלט אלמנט ששווה לנסות.

כיוון שהרכיבים הללו בריאים עבור מגוון סיטואציות נוספות (לצורך הדוגמה וויטמיןA  מטשטש קמטים, מקל על דלקת פרקים, על תסמונת קדם ווסתית, על כאבי בטן אצל תינוקות וכדומה), הרי שתמיד טוב להחזיק אותם בבית, גם אם השיער סמיך ושופע חיים.

נגישות
גלילה לראש העמוד