כיצד לשמור על בריאות העור אחרי גילוח?

לשמור על בריאות העור אחרי גילוח

ניתן לראות את העור, כאיבר הגוף שחשוף יותר מכולם לתנאי הסביבה. אצל גברים רבים, עור הפנים נדרש גם לעבור "התעללות" יומית בדמות גילוח בוקר.  כיצד ניתן לעשות זאת, מבלי לסבול מתופעות לוואי שונות?

להבין את עולם הגילוח

נושא הגילוח הוא למעשה נושא די רחב, עם היסטוריה ארוכה מאוד ומעניינת. בכדי להשיג גילוח איכותי וגם בריא, כדאי להתעמק קצת בנושא זה ולהבין אותו, לפחות באופן בסיסי. לדוגמא, לגילוח לא מעט תועלות, דוגמת הסרת תאים מתים מהעור (מעין "פילינג" טבעי) וכן עיסוי העור. ה"משקיענים" עשויים להשקיע בטכניקות הגילוח הישנות והמתוחכמות יותר, שמבוססות מברשת, סבון גילוח וסכיני גילוח מיוחדים. טיפים בנושא זה תוכלו למצוא באתר הבא.

לגילוח רטוב

גילוח רטוב, כדאי להתחיל עם השריית עור הפנים בלחות וחום. עושים זאת בעזרת מקלחת חמה או בסיוע מגבת קטנה, לחה וחמה. שלב זה, כבר יצמצם את מידת גירוי העור באופן ניכר. כעת, יש להשתמש בסכין גילוח נקי, במצב טוב. היצרנים דוחפים אותנו תמיד להשתמש ב"חדש", אבל האמת היא שסכינים מאבדים אפקטיביות בעיקר בגלל לכלוך, הרבה לפני שהם נשחקים כביכול. הפתרון, הוא ניקוי מהיר על ידי העברת הלהב על עור (כפי ש"משחיזים" = מנקים סכינים, על רצועת עור גדולה) או ג'ינס. יש לעשות זאת הפוך מכיוון הגילוח. בנוסף, ננקה את הסכין בסיום הגילוח, בשטיפה במים. מה עכשיו? קצף גילוח? קחו בחשבון שזה מייבש את העור. תחליף חביב, הוא שמן גילוח. יש ששמים שמן הכנה לגילוח, אבל ישנו גם שמן גילוח ממש – שמן שקוף, כתחליף לקצף או ג'ל. כמו כן, יש מי שמשתמשים בשמנים טבעיים כדוגמת שמן קוקוס. מכאן והלאה, העניינים אמורים ללכת די חלק, כל עוד משתדלים לצמצם בגילוח נגד כיוון צמיחת השיער.

לגילוח במכונות גילוח

חומר וצורת החלק במכונת הגילוח, שבא במגע עם העור, משפיעים על הגילוח. כך גם צורת הפנים. אנשים עם פנים חלקות ועגלגלות למשל, יסתדרו טוב יותר עם ראשי גילוח עגולים גדולים או מכונות גילוח בעלות ראש אחד רחב. ולהיפך. משפיעה גם מידת הלחץ שמפעילים עם המכונה על העור. מכונה גרועה, להבים שחוקים או כל סיבה אחרת לחוסר התאמה למתגלח, עשויים לגרום לגילוח חלש, שיגרום למתגלח ללחוץ יותר מדי. התוצאה: גירוי העור. עוד משמעותי, היקף הזמן שבו העור בנקודה מסוימת עובר גילוח.

לאחר הגילוח

אפטרשייב? למה אפטרשייב? בכדי "לחטא"? לחטא את מה? האם אתם מתגלחים עם סכינים חלודות? שוטפים את הפנים עם מי ביוב? אז מה יש לחטא? מעבר לריחו הטוב, אפטרשייב מבוסס אלכוהול רק מזיק, בייבוש נוסף של העור. קרמים עשויים להוסיף מעט לחות לעור ומסייעים לטיפוח העור. אם נחתכים תוך כדי גילוח, אלה הצעדים המומלצים: א – לא להיכנס לפאניקה. ב – לא צריך לטלפן למד"א. רק לשטוף במים קרים, לחכות כמה דקות וזה יעבור. ג – להבין למה זה קרה ולשפר את נהלי הגילוח.

לסיכום

טיפ אחרון: לא להתגלח! זו השיטה הכי טובה, שלא לגרות את העור. ועכשיו ברצינות – אם לא חייבים להתגלח כל יום, אז לא חייבים להתגלח כל יום. שום אסון לא יקרה. ואם כן חייבים, מוטב לעשות זאת חכם.

נגישות
גלילה לראש העמוד