איך בוחרים ביטוח בריאות?

ביטוח בריאות פרטי נועד להוות רשת בטחון נוספת עבור אזרחים ותושבים ישראלים. בישראל מציעות קופות החולים סל שירותי בריאות שכולל מגוון טיפולים בסיסיים כמו בדיקות מעבדה, ביקורים אצל רופא ותרופות בסל הבריאות. חברות הביטוח הפרטיות מאפשרות שדרוג הביטוח עם כיסוי רחב יותר של מגוון שירותים רפואיים, החל ממימון ניתוחים והשתלות עד קבלת החזר כספי ברכישת תרופות שאינן בסל הבריאות. איך תבחרו ביטוח בריאות? שאלנו את אבנר הייזלר, מומחה לביטוחים, את כל השאלות הרלוונטיות, וריכזנו בעבורכם את כל המידע החשוב במאמר.

מה צריך לדעת על ביטוח פרטי?

ביטוח בריאות פרטי מטרתו לאפשר כיסויים לסיטואציות רפואיות שאינן כלולות בסל הבריאות ובשירותים של קופות החולים. המטרה לאפשר טיפול פרטני ומהיר תוך קבלת שירותים אותם קופות החולים אינן יכולות להציע או לממן. ניתן לקרוא בהרחבה בנושא הביטוחים, גם במאמרים של אבנר הייזלר בדה מרקר וגם במאמרים מקצועיים שמתפרסמים מעת לעת באתרים השונים.

ביטוח רפואי פרטי יכול למממן ניתוחים בחו"ל ויש פוליסות שמספקות ייעוץ אצל רופא מומחה/ קבלת אבחונים ובדיקות מתקדמות ללא המתנה בתור ושירותים אשר קופות החולים לא יכולות לספק. עוד תמצאו ביטוח משלים המציע מימון טיפול אצל מומחים ורופאים פרטיים, ויש פוליסות המשדרגות את הטיפולים והשירות שתקבלו מקופת החולים.

כדי להיות ערוכים לכל מקרה רפואי מומלץ לבחור את סוג הפוליסה המתאימה לכם ביותר על פי הצרכים שלכם וגם על פי ההשלמה הנדרשת לביטוח הבסיסי שניתן מקופות החולים.

כיצד בוחרים ביטוח בריאות פרטי?

בתחילה חשוב לבצע סקר בין מספר חברות ביטוח ולבחור חברה המציעה פוליסה שמתאימה לסטטוס שלכם. לדוגמה: פוליסה משפחתית תתאים למשפחות עם ילדים. פוליסת ביטוח לנשים בהיריון מספקת סל הריון מורחב החל מביקור אצל רופאים מומחים עד לטיפול בהפרעות קשב אצל פעוטות. עוד תוכלו לבחור ביטוח המציע מימון תרופות שאינן נכללות בסל הבריאות/ קבלת טיפולים משלימים, או טיפולים מחליפי ניתוח וכדומה.

כדי לבחור נכון חשוב להכיר את הפוליסות השונות ולדעת מה מתאים לכם, וכמובן מהן זכויות הביטוח שלכם, תוכלו להעמיק את הידע בנושא בראיון בדה מרקר עם אבנר הייזלר או במאמרים השונים הקיימים ברשת, לרבות כתבות של אבנר הייזלר ב-YNET. בדרך כלל תמצאו 3 פוליסות מרכזיות אותן מציעות חברות הביטוח כמו הגנה וכיסוי למקרים שלא כלולים בשירותי קופות החולים. פוליסה שמשדרגת את הטיפולים והשירותים של קופות החולים, או פוליסת כיסוי משלים לקופות החולים.

איך בוחרים ביטוח בריאות?

שירותים שחשוב שיהיו כלולים בפוליסה שתבחרו:

כעת כשצמצמתם את הבחירה למספר חברות ביטוח: כדאי להשאיר פרטים ליצירת קשר. כך יוכל לחזור אליכם נציג במהירות. הנציג ישלח לכם, במידה ותרצו, פרטי ביטוח ומסמכי פוליסה לעיון. כדאי לשים לב לאופציות ולכיסויים שמציעה כל פוליסה.

שימו לב כי הפוליסה כוללת ממימון לתרופות שאינן בסל הבריאות כמו תרופות חדשות נגד מיגרנה עד לתרופות שיכולות להציל חיים.

וודאו כי תוכלו לבחור רופאים מומחים או רופא מנתח החל מניתוח לסידור מחיצות האף עד להשתלות מורכבות.

וודאו כי מלבד המנתח תוכלו לבחור גם את בית החולים בו יתבצע הניתוח.

כיסוי להשתלות איברים גם הוא חשוב מאד שיהיה בפוליסה, גם אם אתם בריאים 'כמו שור'. לצעירנו, אי אפשר לדעת מה יקרה לגוף שלנו כשנתבגר.

שימו לב כי הפוליסה כוללות ביטוח סיעודי, משום שכולנו נזדקק לו בעתיד.

למה יש לשים לב בבחירת פוליסת ביטוח בריאות?

כשאתם בוחרים את הפוליסה עשו זאת בעזרת נציג שירות ואל תמנעו מלשאול שאלות חשובות, מסביר אבנר הייזלר. במקרים שונים הנציג יבדוק את השאלה ויחזיר לכם תשובה מפורטת. כמו כן, מומלץ להקליט את השיחה עם הנציג כדי לשמור על ההתחייבויות של חברות הביטוח.

בבחירת הפוליסה שימו לב כי תוכלו לקבל כיסוי במקרים של גילוי מחלה קשה. דבר זה חשוב מאד בימינו.

וודאו כי תוכלו להתייעץ עם רופאים מומחים, לקבל כיסוי טיפולי שיניים, אבחונים מקצועיים ואפילו טיפולים נרחבים ברפואה משלימה.

בין היתר נסו לשלב ביטוח רפואי פרטי עם פוליסת תאונות אישיות כך שתהיו מכוסים בכל מחלה או תאונה.

לאחר ההחלטה, עברו על כל האותיות הקטנות בפוליסה וחתמו עליה רק לאחר שהבנתם בדיוק מה תוכלו לקבל בתמורה לתשלום החודשי. אנו מאחלים לכם בריאות שלמה.

נגישות
גלילה לראש העמוד