תיק לבית הספר: איך בוחרים תיק שלא יפגע בבריאות?

תיק לבית הספר

הרכישה המשמעותית ביותר לפני החזרה לבית הספר היא כמובן תיק בית הספר. מדובר ברכישה שצריכה לשלב גם אלמנט אסתטי אך חשוב מכך בריאותי. כיצד תוכלו לבחור את התיק האיכותי ביותר בעבור ילדכם? להלן מדריך מיוחד לרגל החזרה ללימודים.

בחירת תיק ללימודים: מהם הפרמטרים החשובים בתהליך הבחירה?

תהליך רכישה של תיק לבית הספר הוא תהליך מורכב, לא מעט בשל הדרישות של הילדים אך גם מתוך הבנה כי מדובר ברכישה אשר צריכה לשרת את הילד למשך זמן רב. ההמלצה הראשונה שלנו היא קודם כל לבצע את תהליך הרכישה ביחד עם הילד, ולא בלעדיו. לרכוש במיטב כספכם תיק ולגלות בדיעבד כי התיק לא לטעמו של הילד יכול להוביל לרכישה חוזרת וללא מעט תסכול, ועל כן חשוב לשתף אותו וללכת ביחד לבצע את הרכישה. נוסף לכך, רצוי להקפיד על הפרמטרים הבאים:

גודל

תיק לבית ספר צריך להיות  מותאם לגודל של הילד. כאשר אתם בוחנים מספר תיקים, בדקו האם התיק יושב בצורה נכונה על הגב ואל תהססו לבקש מהילד ללכת הלוך ושוב כדי לבחון האם הוא הולך עם התיק בצורה נוחה ולא "גורר" אותו במהלך הדרך. תיק מדויק למידות של הילד הוא תיק שלא עולה מעל לגובה הכתפיים כמו גם כזה שהקצב התחתון שלו לא עובר את קו המותן. במידה ומדובר בילדים קטנים ואפילו בוגרים, רצוי לבצע רכישה של תיק עם גלגלים או עגלה בנפרד בשל העובדה כי מדובר בדרך מצוינת להפחית את העומס על הגב והכתפיים.

 חנות מוכרת

בשנים האחרונות החלו חברות מובילות בארץ לספק אפשרות להזמנת תיק לבית הספר דרך האינטרנט. מדובר בדרך מצוינת לקצר תהליכים, ובהתאם לכך לקבל את התיק ישירות עד לבית בהתאם לפרמטרים אותם ציינו. כך לדוגמה,  ניתן להשיג תיקים לבית ספר באתר "גרפוס" שנחשב לאחד האתרים המובילים בתחום, הן בשל האיכות המצוינת של התיקים והן בשל המחירים הנגישים לכל כיס. שימו לב כי ההמלצה הגורפת היא לבצע את הרכישה דרך חנות מוכרת המעניקה גם חווית שירות לטובת התייעצות ובחינה של תיק לילד.

אחסון

מאחר והילדים מכניסים לתיק לא רק ספרים ומחברות אלא גם אוכל ולעיתים גם ציוד נוסף, מומלץ לבחון האם יש מספר מקומות אחסון בהם ניתן לאחסן את הציוד בצורה מסודרת כמו גם כזו שמאפשרת לשלוף בקלות את הציוד לו זקוק הילד במהלך היום. שימו לב כי יש תא ייעודי בעבור אוכל ושתייה, כל זאת בכדי להבטיח כי חלוקת משקל נכונה.

גב מרופד

גב מרופד הוא חלק משמעותי מאוד בתהליך הבחירה של תיק, וזאת בשל העובדה כי הריפוד של התיק יקבע האם מדובר בתיק אורטופדי שמעניק תמיכה מלאה לילד. כמו כן, חשוב לוודא כי לתיק יש רצועת בטן המאפשרת לקבל תמיכה מצוינת לגב ולכתפיים.

רצועות כתפיים

בדקו האם לתיק יש רצועות כתפיים באורך של 3 ס"מ לפחות, בכדי להבטיח כי התיק יהיה קל לנשיאה כמו גם ימנע לחץ נקודתי המופעל כתוצאה מנשיאה של התיק לאורך זמן. זו הסיבה מדוע תיק עם גלגלים מהווה דרך מצוינת להימנע מבעיות גב וצוואר אצל ילדים, בשל השימוש בעגלה בעת הצורך. שימו לב כי המשקל של התיק ע"פ ההמלצות של משרד הבריאות חייב להיות נמוך בשיעור של 15% ממשקל הילד.

 

לסיכום, כדי שתוכלו לבצע רכישה של תיק בית ספר המשלב גם את ההיבט הבריאותי וגם את ההיבט האסתטי רצוי לבחון מספר דגמים, לטובת השוואה. במידה והחלטתם לרכוש אונליין, בדקו לגבי מדיניות החזרה וכן אחריות לגבי הרכישה – כך שתוכלו לוודא כי התיק אותו רכשתם ישמור על בריאות ילדכם, וישרת אותו כהלכה מבחינה פונקציונאלית.

נגישות
גלילה לראש העמוד