מה הקשר בין מד צעדים לבריאות?

בשנים האחרונות, המודעות לאורח חיים בריא עלתה באופן ניכר, כך שלא מעט אנשים בוחנים את המזונות שהם מכניסים למקרר האישי שלהם ובודקים את כמות הקלוריות בכל ארוחה. לצד התזונה הנכונה, רבים בוחרים לשמור על בריאותם באימוני ספורט מסוגים שונים, לרבות הליכות, ריצות ואימוני כוח. אבל מה הקשר למד הצעדים וכיצד הוא יכול לסייע לכם לשמור על הבריאות? הכתבה הבאה תבהיר את הנושא.

מד צעדים

מהו מד צעדים?

מד הצעדים מאפשר לנו לעקוב אחר כמות הצעדים היומית שלנו, כמו גם לוודא שאנחנו צועדים כמות צעדים שתאפשר לנו לשפר את איכות חיינו ולשמור על בריאותנו. למד הצעדים יש מגוון רחב של עיצובים כמו גם יכולות שונות, כשחלק מהן מזהות את סוג האימון והעצימות, אך המשותף לכל מדי הצעדים – הם מודדים את הצעדים שלנו ומאפשרים להציב יעדים יומיים. אם לא די בכך, הם מעניקים לנו מוטיבציה. אנחנו מזינים יעד יומי ועוקבים אחר ההתקדמות שלנו. העמידה ביעד היא מול עצמנו, כך שההגעה למטרה מהווה מקור מוטיבציוני אישי. כשאנחנו עוקבים אחרי כמות הצעדים שלנו אנחנו הופכים למודעים – מודעים לכמה אנחנו צועדים (או לא צועדים ביום), מודעים למשך הזמן שבו אנו מבצעים אימונים או פעילות פיזית כלשהי, מודעים לשעות בהן אנחנו פעילים במיוחד ובעיקר, מד הצעדים מעלה את המודעות למחסור בפעילות גופנית באופן יום יומי.

כמה מומלץ לצעוד?

לפני שנציין את כמות הצעדים המומלצת, חשוב לציין שהיעדר פעילות גופנית, ולו הקלה והפשוטה ביותר, עשויה להוביל לנזקים גופניים כמו פצעי לחץ, עלייה במשקל וכולסטרול גבוה, כלומר ישיבה ממושכת עשויה לפגוע בתפקוד שלנו ולגרוע ממצבנו הבריאותי. לפיכך, מומלץ לשלב באורח החיים פעילויות פיזיות שיסייעו לנו לשמור על בריאותנו.

כמות הצעדים המומלצת ליום היא 10,000 צעדים, ונדמה שרוב האנשים אינם מגיעים לכמות צעדים יומית שכזו, ובייחוד אנשים שעובדים בעבודה משרדית. מלבד זאת, מד צעדים איכותי מאפשר לנו להתמיד בפעילות גופנית קלילה ואגבית מבלי להירשם לחדר הכושר או לאימוני סטודיו – אם נתמיד לצעוד מידי יום ולהגיע ליעד שהצבנו לעצמנו, אנחנו צפויים לראות תוצאות משמעותיות.

אגב, המוצר מתאים לכולם, גם לאנשים שלא נוטים להגיע לחדר הכושר ולהתאמן וגם למתאמנים וותיקים, מאחר ומד הצעדים מאפשר לנו למדוד את הביצועים שלנו ולתת לנו מוטיבציה להמשיך ולהתקדם בתהליך.

איך להעלות את כמות הצעדים היומית שלנו?

  • העדיפו לעלות במדרגות וותרו על השימוש במעלית.
  • עובדים בישיבה? עשו לכם הרגל וטיילו במתחם כל שעה עגולה.
  • וותרו על נסיעה ברכב או בתחבורה ציבורית, והעדיפו להגיע ליעדכם ברגל.
  • במקום לבקש מהסובבים אתכם להביא לכם מים, מוצר מחדר אחר או כל אלמנט רחוק – קומו והביאו אותו בעצמכם.

טיפ לסיום: רכשתם מד צעדים? נהדר! התחילו ביעדים ריאליים שמתאימים לאורח החיים שלכם, למשל, אם אתם לא נוהגים לבצע פעילות גופנית כלל, הציבו לעצמכם יעד של 6,000 צעדים. לאחר שבועיים, הגדילו את הטווח ל- 8,000 צעדים ולאחר חודש, תוכלו לצעוד כמות של 10,000 צעדים ביום. אם אתם יכולים ומתאפשר לכם, תוכלו להתחיל עם יעד של 10,000 צעדים כבר בתחילת התהליך.

 

מד צעדים הוא מוצר מצוין שיכול להעניק לנו לא מעט מוטיבציה לבצע פעילות גופנית, גם אם מדובר בפעילות קלה כמו הליכה. רכשו מד צעדים איכותי ושמרו על בריאותכם!

נגישות
גלילה לראש העמוד