מה השינה עושה לעור שלך – ומה עלול דווקא לפגוע בו?

שינה של שבע שעות (לפחות) מהווה חלק בלתי נפרד משגרת הטיפוח שלך. מדוע שינה חשובה לעור הפנים? להלן סקירה מעניינת בנושא.

לא ישנה טוב? יש לכך השפעה משמעותית על עור הפנים

סקרים שנערכו לאחרונה העלו כי שני שלישים מהמבוגרים אינם משלימים 7-8 שעות שינה, ומעבר להשפעות הבריאותיות של מחסור בשינה חשוב להבין כי למחסור בשינה יש השפעה ממשית על עור הפנים. למעשה, בזמן השינה מופרש הורמון הגדילה. תפקידו הוא לשמור על רקמות העור, ובזמן שאנחנו נכנסים לשינה עמוקה הוא "מחדש" את רקמות העור העדינות. לכן, מחסור בשעות שינה גורם להפרשה מוגברת של הורמון הלחץ שפוגע ברקמות העדינות ואף מהווה גורם סיכון לעור רגיש או לעור שנוטה לאקנה. גם לתנוחת השינה יש תפקיד משמעותי בכל הקשור לבריאות העור, וזאת בשל העובדה כי שינה על הצד או הבטן מפעילה לחץ על עור הפנים ובהתאם לכך מעודדת היווצרות של קמטים ואדמומיות בעור. על כן, ההמלצה של האגודה לכירורגיה פלסטית בארה"ב היא לישון על הגב כדי למנוע את החזרה הקבועה על תנוחת שינה שמקמטת את עור הפנים ומכונים "קמטי שינה" המוכרים מאוד כאשר מתעוררים בבוקר ורואים חרושת של קמטים על הפנים. כדי להימנע מכך, ניתן לנקוט במספר פעולות פשוטות – כפי שנסביר כעת.

מה השינה עושה לעור שלך - ומה עלול דווקא לפגוע בו?

מדוע חשוב לבחור במזרן איכותי?

אנחנו שוהים כשליש מחיינו במיטה, ולמרות שנשים רבות מקפידות לבצע החלפה קבועה של מצעים וניקוי יסודי, רבות אינן יודעות כי דווקא לאיכות של המזרן יש חשיבות עצומה מבחינה בריאותית אך גם אסתטית. מאחר וגופנו מנדף זיעה במהלך השינה, נותרים על הכרית תאי עור מתים אותם אנו משירים באופן קבוע ומהווים את המזון של קרדית האבק. במזרן ממוצע קיים בממוצע 100 אלף פריטים של קרדית האבק ומאחר והיא מפרישה צואה, יכול להיגרם התקף אלרגיה כמו גם פגיעה ממשית בעור הפנים כתוצאה מההפרשות. על כן, ההמלצה היא לבצע רכישה של מזרן לטקס – מזרן איכותי המורכב משכבות של נוחות לצד טכנולוגיית אוורר המאפשרת לנדף את הזיעה ובכך לשמור על חיי המזרן אך גם על עור הפנים.
מדובר במזרן הנמכר ביותר באירופה והוא זוכה לשבחים הן בשל איכות החומר (100% לטקס טבעי) והן בשל היכולת של המזרן לספק תמיכה אחידה לכל הגוף. רצוי לאוורר את המזרן פעם בחודש וכן לדאוג לבצע שאיבה יסודית, מתוך מטרה לשמור על איכות חייו אבל גם לשמור על הבריאות שלך ושל עור הפנים. בעת הצורך, מומלץ לפנות לחברה המתמחה בניקוי מזרנים לצורך חיטוי של המזרן באופן יסודי ובהתאם לכך לקבל מזרן נקי, אך גם שינה עמוקה ואיכותית בסביבת שינה נעימה ומפנקת.

בחירת מצעים

אם שגרת הטיפוח מוקפדת, היא תעבוד רק אם נשמור על הניקיון גם בשאר תחומי החיים. לבחירת המצעים יש חשיבות עצומה מבחינת בריאות העור. ההמלצה הגורפת היא להחליף את המצעים של הכריות בכל שלושה ימים, ולבחור בבד משי שאינו סופג לחות כמו גם אינו יוצר חיכוך עם עור הפנים. מאחר והמודעות לנושא עלתה, ניתן היום לבצע רכישה של ציפית משי במחיר נגיש לכל כיס כמו גם כריות איכותיות שמאפשרות לנדף את הזיעה כמו גם להעניק תמיכה אורטופדית.

לסיכום, לשינה יש חשיבות עצומה מבחינת בריאות העור. רצוי לישון על הגב כמו גם להקפיד על שבע שעות שינה, וכן להימנע משימוש בתכשירי טיפוח שעלולים לחסום את הנקבוביות ובהתאם לכך ליצור פצעונים או עור אדמומי. בכך, תוכלי לקום עם עור רענן ואפילו לעכב את תהליך ההזדקנות, כתוצאה ממניעת סימנים בעור שעלולים בהמשך להתפתח לקמטים, בייחוד בגילאים בוגרים.

נגישות
גלילה לראש העמוד